niedziela, 3 lipca 2011

motivazione

Wczoraj wysłałam przelewy na konta uczelni. Jutro wybieram się do Krakowa, bo muszę osobiście złożyć papiery na Uniwersytet Pedagogiczny. Oto lista moich kierunków:
- Praca socjalna - UP Kraków
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - UP Kraków
- Pedagogika specjalna - UP Kraków
- Pedagogika społeczno-opiekuńcza- UP Kraków
- Judaistyka - UJ Kraków
- Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa- UP i UŚ,
- Resocjalizacja - UJ [!!!] - zdecydowanie mój numer 1.

Przeczytałam wczoraj też o Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie. Jest tam pedagogika resocjalizacyjna. Zawsze jakaś alternatywa jeżeli bym się nie dostała na, któryś z kierunków w/w. Słyszałam o niej dobre opinie, a czesne kosztuje tylko 100zł na semestr. Znalazłam MOTYWACJĘ, która pomaga mi wierzyć, że wszystko będzie dobrze. To mój chłopak- jest przy mnie, wierzy we mnie i pomaga przetrwać ten ważny moment.
Jest najlepszy!


Pozdrawiam :*

3 komentarze:

Helineth pisze...

Czekałam na tego posta :) Ta judaistyka i bibliotekoznawstwo nieco przewrotnie, ale doskonale to rozumiem, bo ja też startowałam na bardzo różne kierunki :) A na UŚ nie ma reso? No kurcze szkoda, że nie składasz na UW... :) Miło byłoby spotkać się w realu i to na tym samym wydziale :)

martika pisze...

Odradzam bibliotekoznawstwo - mam dwie znajome po tym kierunki i nie dość, że narzekały, że jest nudnawy to jeszcze po tym niestety nie mogły znaleźć pracy i musiały się przekwalifikować.
Poza tym o ile w przypadku pedagogiki i pracy socjalnej możesz w trakcie studiów podłapać sporo doświadczenia i po studiach dzięki temu gdzieś się załapać o tyle w bibliotekach naprawdę jest mało mijesc pracy... Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz - decyzja zależy tylko od Ciebie:)

zakochana :* pisze...

Helineth - Niestety na UŚ jest resocjalizacja, ale liczy się tam jakiś rozszerzony przedmiot (ale nie WOS), a ja zdawałam właśnie WOS.

Martika - dziękuję za porady. Wezmę kartkę i będę wpisywać wszystkie zalety danego kierunku i jego wady. Zobaczymy gdzie wyjdzie najlepiej. Oczywiście, jak już będę wiedzieć, gdzie mnie chcą, a gdzie nie :P