środa, 5 października 2011

Wykłady :)

Witam. Dzisiaj miałam pierwsze prawdziwe wykłady na studiach. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ wcale nie było NUDNO, chociaż to tylko zajęcia organizacyjne. Profesorowie potrafią nas zainteresować i przyciągnąć naszą uwagę :) Zupełnie inaczej niż w liceum.

Wczoraj zabrali nas do Nowohudzkiego Centrum Kultury na koncert Koła Artystycznego "Gaudium". Było to moje jedno z pierwszych zetknięć z osobami niepełnosprawnymi. Nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Siedzieliśmy na widowni, między ludźmi z różnym stopniem upośledzenia. Widać było jednak wyraźnie, jak wiele radości sprawia im przebywanie w swoim towarzystwie, możliwość rozwoju w grupie oraz wspólne śpiewy i tańce. Chociaż zdarzały się niektórym aktorom wpadki na scenie, nikt nie zniechęcił się do występów. Było to bardzo pozytywne i ukazywało, że w takim miejscu ludzie wcale nie czują się inni.

Dzisiaj mieliśmy wykłady z komunikacji interpersonalnej, biomedycznych podstaw rozwoju i ćwiczenia z pedagogiki społecznej. Jak na razie uczelnia ma u mnie wielki plus za kadrę. Byle tak dalej ;)

Brak komentarzy: