piątek, 25 maja 2012

e-portfolio

Witajcie ;) Dzisiaj pochwalę się zadaniem, które otrzymałam od jednej z wykładowczyń na swoim Uniwersytecie. Na zaliczenie z przedmiotu mamy napisać swoje e-portfolio.

Szczerze, to nigdy czegoś takiego nie pisałam, ale może to być ciekawe wyzwanie. Czy ktoś z moich Czytelników pisał ktoś swoje własne elektroniczne portfolio? Nie mam pomysłu od czego zacząć i na jakiej stronie go stworzyć. Mam niewiele czasu, bo tylko do przyszłego czwartku.

Wiem, że na takiej stronie trzeba umieścić swoje dotychczasowe osiągnięcia, wykształcenie oraz plany na przyszłość. Ale mogę napisać coś więcej? Nie chcę tego zrobić "na odwal się", ponieważ może mi się to przydać w przyszłości. Bardzo dużo myślałam już na ten temat, ale na razie nic nie wymyśliłam... Chciałabym wyróżnić się pomysłowością i oryginalnością, spośród innych.

Jeśli macie jakieś pomysły będę bardzo wdzięczna. Może ktoś z Was posiada przykładowy wzór niebanalnego portfolio? To nie tylko dobry sposób na znalezienie godnej pracy (przekonanie szefa o przyjęciu nas), lecz również czas na pewne podsumowania i przemyślenia na temat swoich osiągnięć. ;)

Pozdrawiam :*

4 komentarze:

Multikolorowo pisze...

To moze byc witryna internetowa z fajna grafika. Moze tez cos a´la about.me albo visualize.me :)

Sprobowac mozna tez na tumblr.com, jesli chcesz dodac jakies cytaty itp.

Ja uzywam wymienionych stron jako wirtualnego CV i portfolio :)

Sprawdz i napisz, czy skorzystalas z porady :D Ja wkrotce na blogu napisze o tych stronkach. Powodzenia!

http://www.multikolorowo.blogspot.com

napołudnieodkrakowa pisze...

Szczerze mówiąc to nie tworzyłam czegoś takiego, ale pierwsze co przyszło mi na myśl oprócz tego co napisałaś, to dodatkowe kursy, doświadczenie zawodowe (można szczegółowo napisać co się robiło na praktykach). Może można też umieścić scenariusze, które przygotowywałaś na jakieś zajęcia na studia, albo już przeprowadziłaś... To takie luźne myśli. :)

Ania pisze...

miałam kiedyś na zaliczenie napisać portfolio z zajęć. To było fajne doświadczenie - notatki+własne refleksje, różne artykuły związane zprzedmiotem. jeśli ktoś robił to sumiennie , to widział jak się rozwija :)
Twoje portfolio to inna sprawa, ale życzę powodzenia, bo coś takiego bardzo rozwija :)

Nana pisze...

Nigdy nie robiłam takiego portfolio więc też nie za bardzo wiem, co doradzić...
Powodzenia :D